Kartuzy. 101. urodziny Genowefy Bulczak

Kartuzy. 101. urodziny Genowefy Bulczak

Dziś 19 stycznia wyjątkowy jubileusz urodzin świętuje kartuzianka – Genowefa Bulczak. Jedna z najstarszych mieszkanek „stolicy Kaszub” skończyła 101 lat. Z okazji urodzin jubilatkę z życzeniami i koszem upominków odwiedził burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z ks. Piotrem Krupińskim, proboszczem parafii WNMP w Kartuzach.

Genowefa Bulczak urodziła się 19 stycznia 1922 roku w rodzinie państwa Litwin w Pomieczyńskiej Hucie (gm. Kartuzy). W wieku 20 lat w 1942 roku wyszła za mąż za Władysława. 4 lata później małżonkowie przeprowadzili się do Kartuz, gdzie jubilatka mieszka do dziś.

Przez całe życie zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Pani Genowefa urodziła ich pięcioro – córkę i czterech synów, niestety jeden z nich zmarł w czasie wojny, będąc jeszcze niemowlęciem. Dostojna jubilatka ma 10 wnucząt, 19 prawnucząt i 7 praprawnucząt.

Reklamy

Jubilatka bardzo lubi spędzać czas przyjmując gości. Sama również odwiedza rodzinę z wielką przyjemnością. Warto zaznaczyć, że jeszcze w wieku 100 lat Pani Genowefa codziennie chodziła do kartuskiej kolegiaty na mszę świętą. Do 1993 roku była również zelatorką Żywego Różańca.

Szacownej jubilatce życzymy kolejnych lat w zdrowiu, spokoju i radości!

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*