Kartuzy. Główne wejście do urzędu nieczynne. Chodzi o oszczędności

Kartuzy. Główne wejście do urzędu nieczynne. Chodzi o oszczędności

Od kilku tygodni do kartuskiego Urzędu Miejskiego nie można wejść głównym wejściem. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o oszczędności energii elektrycznej, do których magistraty są obecnie zobowiązane. Do kiedy będzie funkcjonować takie rozwiązanie?

W związku z wprowadzeniem ograniczeń strat ciepła główne wejście do budynku Urzędu Miejskiego przeniesione od ul. 3 Maja – taką informację znaleźć można tuż przed gmachem kartuskiego magistratu od kilku tygodni. Ma to związek, jak zaznacza wiceburmistrz Sylwia Biankowska, z koniecznymi oszczędnościami.

-Różnica, jeśli chodzi o wychłodzenie wnętrza budynku, jest bardzo duża – zaznacza zastępczyni włodarza Kartuz. – Przy stosowaniu takich drzwi stosuje się nadmuch urządzeniem elektrycznym, co również jest bardzo istotne, bo zgodnie z ustawą urzędy są zobowiązane do ograniczenia zużycia energii elektrycznej.

Reklamy

Do kiedy więc główne wejście do urzędu będzie nieczynne? Sylwia Biankowska oznajmia, że najprawdopodobniej do wiosny, kiedy temperatura na zewnątrz pozwoli na rezygnację z nagrzewnicy. Więcej na temat obowiązku oszczędzania energii przeczytać można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*