Kartuzy. Internetowy Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży

Kartuzy. Internetowy Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży

Muzyka i taniec zawsze towarzyszyły Kaszubom. Lubią się bawić, śpiewać i tańczyć, o czym świadczy duża ilość pieśni i tańców zachowanych do dziś. Tradycje przekazywane są już najmłodszym pokoleniom, które dumnie prezentują swoje umiejętności w zespołach regionalnych. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 „Copernicus” była po raz kolejny organizatorem Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży.

Tym razem przegląd twórczości odbył się w formie zdalnej – uczestnicy przesłali organizatorom nagrane występy zespołów kaszubskich. Wszyscy wykazali wysoki poziom swoich zdolności, a jednym z najczęściej występujących utworów były „Kosi, kosi łapci”.

Jury przyznało nagrodę za oryginalność repertuaru dla zespołu „Wesołe Ludki” z Kiełpina. Za profesjonalny wizerunek sceniczny doceniono zespół „Mòtilczi” z Sulęczyna. Najlepszy układ choreograficzny zaprezentowały „Krôsniãta” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach. Nagrodę za najwyższy poziom artystyczny dla „Słunôszek” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*