Kartuzy. Kolejna interpelacja radnego Krigera. Chodzi o dowóz uczniów do szkół

Kartuzy. Kolejna interpelacja radnego Krigera. Chodzi o dowóz uczniów do szkół

Według radnego Tyberiusz Krigera gmina Kartuzy powinna ująć dowozy uczniów do szkół we wniosku, składanym do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Młody rajca uważa, że skorzystają na tym wszyscy – zarówno samorząd, jak też mieszkańcy. „Możliwe do osiągnięcia są oszczędności rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych” – podkreśla.

Radny Tyberiusz Kriger złożył do burmistrza Kartuz interpelację w sprawie ujęcia dowozów uczniów do szkół w składanym przez gminę Kartuzy wniosku do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Interpelacja wpłynęła do urzędu pod koniec października, a – jak wyjaśnia radny – samorządy obawiają się rosnących kosztów, związanych z dowozami do szkół, które są ich ustawowym obowiązkiem. Tymczasem środki na ten cel są „do wzięcia”.

-Możliwe do osiągnięcia są oszczędności rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych, jeśli zdecydowalibyśmy się skorzystać z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – uważa T. Kriger. – Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w innych gminach. Skorzystają na tym wszyscy. Gmina – bo za przewóz uczniów zapłaci mniej. Mieszkańcy – bo linia stanie się bardziej przydatna. I państwo, które wydaje przeznaczone na rozwój połączeń autobusowych środki.

Reklamy

Zdaniem radnego, jest to „gra warta świeczki” i gmina Kartuzy powinna w najbliższym naborze złożyć wniosek do wojewody o ujęcie dowozów uczniów do szkół w tym programie. Dlatego już teraz skierował do burmistrza interpelację w tej sprawie, aby można było się przygotować do nowego rozdania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kolejny nabór prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym roku. Pełną treść interpelacji przeczytać można poniżej.

interpelacja_dowoz_uczniow

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*