Kartuzy. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wpadł w tzw. ślepej uliczce

Kartuzy. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wpadł w tzw. ślepej uliczce

W piątek kartuscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który, mimo wydanych przez mundurowych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo 49-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu.

W piątek po godzinie 1 kartuscy policjanci patrolując miasto zauważyli pojazd marki Ford, który poruszał się w sposób wskazujący na to, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Mundurowi w celu zatrzymani pojazdu do kontroli drogowej włączyli sygnały błyskowe i dźwiękowe.

Kierujący nie reagował na polecenie funkcjonariuszy. Policjanci podjęli pościg za kierowcą forda. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący skręcił w ślepą uliczkę. Okazało się, że to 49-letni mężczyzna.

Reklamy

Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, jednakże on odmówił poddania się badaniu alkomatem, w związku z tym policjanci zatrzymali 49-latka i przewieźli go do szpitala, gdzie pobrano jego krew do badań.

Następnie spędził noc w kartuskiej komendzie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty – kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli. Za popełnione czyny 49-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*