Kartuzy. Od niedzieli pociągi pojadą z dworca kolejowego. Co z peronem tymczasowym?

Kartuzy. Od niedzieli pociągi pojadą z dworca kolejowego. Co z peronem tymczasowym?

W związku z dobiegającymi końca pracami budowlanymi na linii kolejowej nr 229 (odc. Glincz – Kartuzy), Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. w Gdańsku opublikowało komunikat, dotyczący m. in. wznowienia ruchu na przejazdach kolejowych w Kartuzach.

Wykonawca robót – Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe – informuje o przywróceniu od dnia 12.11.2023 roku ruchu kolejowego do stacji Kartuzy i tym samym ponowne pełne uruchomienie przejazdów kolejowo-drogowych na drodze wojewódzkiej 211 i 224 na terenie miasta Kartuzy w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

Przywrócenie pełnego funkcjonowania przejazdów kolejowo-drogowych wiąże się z bezwzględną koniecznością stosowania się do oznakowania poziomego i pionowego oraz sygnalizacji świetlnej, zarówno dotychczas istniejącego jak i wprowadzonego w wyniku wykonanych prac.

Reklamy

Ruch pasażerski odbywał się będzie ponownie z peronów stacyjnych. Peron tymczasowy będzie nieczynny i w najbliższym czasie będzie rozebrany. Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do istniejącej organizacji ruchu.

Dla przypomnienia – każdorazowe uruchomienie sygnalizatora S na przejeździe kolejowym nadającego naprzemienny sygnał czerwony zobowiązuje kierujących pojazdami i pieszych do bezwzględnego zatrzymania się.

Prace wykonywane są w ramach zadania: Roboty budowlane na linii kolejowej nr 229 odc. Glincz – Kartuzy realizowane w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto – Odcinek D”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*