Kartuzy. Piotr Smoliński nowym dyrektorem kartuskiej biblioteki

Kartuzy. Piotr Smoliński nowym dyrektorem kartuskiej biblioteki

W miniony poniedziałek na zasłużoną emeryturę przeszła Kazimiera Socha, która od 2002 roku pełniła funkcję dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach. Nowym szefem biblioteki został Piotr Smoliński, dotychczas pracujący w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

Podziękowania oraz życzenia złożył na ręce Kazimiery Sochy burmistrz Kartuz Mieczysław G. Gołuński wraz ze swoimi zastępcami i innymi pracownikami urzędu.

We wtorek burmistrz Kartuz powołał na okres 5 lat na stanowisko dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach dra Piotra Smolińskiego, urodzonego w 1989 roku w Kartuzach, który z kartuską książnicą jest związany od 2011 roku jako animator kultury oraz społecznik, zaś przez okres ostatnich 10. lat pełnił tam funkcję przewodniczącego Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

Reklamy

Od 2017 roku współpracował także z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach i był pracownikiem urzędu miejskiego. Piotr Smoliński zorganizował w ciągu ostatniej dekady wiele wydarzeń kulturalnych na niwie lokalnej, m. in. trzykrotnie Kartuski Plener Artystyczny na Rynku – wspólnie z burmistrzem Kartuz, Fundacją „Wspólnota Gdańska” oraz Stowarzyszeniem WL4 Przestrzeń Sztuki.

Za swoją pracę społeczną oraz naukową był nagradzany, m.in. Kartuską Skrą czy Nagrodą Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego. Był też stypendystą m. in. Ministra Kultury i Sztuki.

Piotr Smoliński jest wychowankiem prof. Stefana Chwina oraz kartuskiego malarza i poety Stanisława Zielińskiego. Współpracował przez wiele lat z dotychczasową dyrektor biblioteki Kazimierą Sochą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*