Kartuzy. Prace drogowe w toku. Na os. Wybickiego powstać ma dzięki temu więcej miejsc parkingowych

Kartuzy. Prace drogowe w toku. Na os. Wybickiego powstać ma dzięki temu więcej miejsc parkingowych

Oprócz trwających obecnie prac na ulicach Reja i Reymonta w Kartuzach rozpoczął się właśnie remont drogi gminnej na osiedlu Wybickiego. Jak informuje urząd, zadanie zakłada zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Chodzi o drogę w pobliżu bloku nr 18 na osiedlu.

Na terenie Kartuz trwają prace, związane z przebudową ulic Reja i Reymonta, o czym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu. Na chwilę obecną, jak pokazuje poniższe zdjęcie, roboty idą pełną parą i planowo mają zakończyć się najpóźniej w połowie grudnia. Mało tego, dziś kartuski urząd poinformował o rozpoczęciu prac na osiedlu Wybickiego.

Chodzi o remont drogi gminnej w pobliżu bloku nr 18 i ulicy Leśnej. Jak czytamy na stronie internetowej magistratu, o realizację tej inwestycji zabiegała kartuska radna Ewa Klein-Dyjeta. Zakres prac obejmuje m. in. budowę nawierzchni chodnika z kostki betonowej oraz części drogi z masy mineralno-asfaltowej.

Reklamy

Wykonawcą inwestycji jest „Sy-Bud” Firma Usługowo-Budowlana Rafał Sypion z Pomieczyna. Zadanie opiewa na kwotę ponad 225 tys. złotych. Jak czytamy na Facebookowej stronie Kartuz, dzięki inwestycji powstanie więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*