Kartuzy. Radny przypomina o możliwości zgłaszania uwag do MPZP

Kartuzy. Radny przypomina o możliwości zgłaszania uwag do MPZP

„Tylko do 25 maja można składać swoje uwagi do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dotyczących północno-wschodniego brzegu jeziora Klasztornego Małego oraz obecnych ogródków działkowych” – informuje w mediach społecznościowych kartuski radny Tyberiusz Kriger.”

 
Jak informuje rajca, przygotowane zapisy umożliwiają wprowadzenie zabudowy wielorodzinnej i usługowej na tym terenie. Maksymalna wysokość budynków mieszkalnych i usługowo-mieszkalnych ma wynieść 12 metrów, a maksymalna długość elewacji ma wynieść 30 metrów. Ponadto zabudowa ma być możliwa praktycznie do samej promenady.
 
Zwróćmy uwagę, że mówimy o terenie zlokalizowanym wokół naszej perełki – Kolegiaty Kartuskiej. Zaproponowane zmiany, jeśli wejdą w życie, zmienią architekturę naszego miasta alarmuje radny Kriger. – Bardzo ciekawa jest opinia Narodowego Instytutu Dziedzictwa dotycząca tego terenu, z którą można zapoznać sie na dołączonych zdjęciach.
 
 
Kartuski radny podkreśla, że temat jest bardzo ważny i ma wpływ zarówno na obecnych mieszkańców, jak i na przyszłe pokolenia.
 
W ostatnim czasie obserwujemy wysyp pomysłów burmistrza, akceptowanych przez nową większość radnych, dotyczących betonowania Kartuz. Przypomnę, że niedawno na wniosek Burmistrza, Rada przyjęła projekt planu na ulicy Słonecznej zezwalający na budowę 8-piętrowych bloków, które mogą mieć wysokość nawet 30 metrów – mówi T, Kriger. – Dlatego jeszcze raz zachęcam do składania swoich uwag do projektu jeziora Klasztornego. Można je wnosić w formie pisemnej do burmistrza Kartuz (83-330 Kartuzy, ul. gen. J. Hallera 1) lub też w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: gmina@poczta.kartuzy.pl lub adres skrytki ePUAP /UMKARTUZY/SkrytkaESP.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*