Kartuzy. Śmierć zatrzymanego 64-latka nadal niewyjaśniona. Co dalej?

Kartuzy. Śmierć zatrzymanego 64-latka nadal niewyjaśniona. Co dalej?

Nie milkną echa tajemniczego zgonu w policyjnym areszcie, do którego doszło ostatnio na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Odbyła się już sekcja zwłok 64-latka, jednak jedyne co można powiedzieć po zapoznaniu się z jej wynikami, to to, że sprawa zrobiła się jeszcze bardziej tajemnicza. Dlaczego?

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na kartuską komendę przewieziono 64-latka w związku z awanturą domową. Mężczyzna miał zostać zatrzymany do wytrzeźwienia. Zamknięto go więc w policyjnej celi.

Niedługo potem okazało się, że mężczyzna zmarł – znaleziono go nieprzytomnego, a podjęta próba reanimacji nie przeniosła rezultatu. Sprawą zajęła się prokuratura. Wykonano sekcję zwłok, która, jak się okazuje, zrodziła jeszcze więcej pytań.

Reklamy

Nie stwierdzono obrażeń ciała u mężczyzny, nie stosowano również wobec niego przemocy fizycznej – oznajmia Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Wykonane zostaną dodatkowe badania histopatologiczne, które być może dadzą odpowiedzi na temat śmierci mężczyzny.

Zobacz również: Zgon w policyjnym areszcie. Zmarł 64-letni zatrzymany

Wiadomo, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol, ale czy miało to związek z jego śmiercią? Dowiemy się niebawem. Kto więc odpowiada za zdarzenie? Prokuratur M. Duszyński zwraca uwagę, iż kara za nieumyślne spowodowanie śmierci wynosi od 3. miesięcy do 5. lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*