Kartuzy. Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby po swojej pierwszej gali

Kartuzy. Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby po swojej pierwszej gali

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, znane m. in. z pomocy uchodźcom z Ukrainy, zorganizowało w zeszły piątek swoją pierwszą uroczystą galę. Jak podkreślają organizatorzy, była ona wyrazem wdzięczności wobec mieszkańców naszego regionu oraz organizacji i instytucji, którzy udzielili tej pomocy. Nie zabrakło wyróżnień oraz dyplomów dla darczyńców. Zobacz zdjęcia!

Za nami I gala Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby, która odbyła się w miniony piątek w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach. Wydarzenie było wyrazem wdzięczności wobec wolontariuszy, darczyńców i sympatyków stowarzyszenia.

Organizatorzy w pierwszej części spotkania opowiedzieli o dotychczasowej działalności organizacji. Przewodniczący stowarzyszenia zwrócił uwagę, że podczas kilku miesięcy udało się nie tylko kontynuować ważne dla lokalnej społeczności projekty – dwa duże projekty dot. wsparcia seniorów czy powołanie uniwersytetu ludowego, ale też stworzyć bezsprzecznie największą bazę wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w pow. kartuskim.

Reklamy

W tamach tego materialną pomocą objęto ponad 7000 osób, nie mówiąc o setkach godzin pomocy psychologicznej, obywatelskiej, prawnej, czy warsztatach językowych i aktywizacyjnych.

Gala była więc również wyrazem wdzięczności wobec mieszkańców naszego regionu oraz organizacji i instytucji, którzy tę pomoc umożliwili.

Wręczono również dyplomy i wyróżnienia dziesiątkom osób zaangażowanych w działalność pomocową stowarzyszenia w minionym roku.

Szczególnie uhonorowano darczyńców, bez których wsparcia by się nie udało – otrzymali oni wykonane przez artystkę Jolantę Wolską-Mielewczyk statuetki „Serce na dłoni”.

Nagroda główna – Darczyńcą Roku 2022 została Firma Mielewczyk,

Ambasadorem Dobra roku 2022 został Marszałek Województwa Mieczysław Struk,

Ambasadorem Dobra roku 2022 został Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński,

Ambasadorem Dobra roku 2022 została firma WODKAN-Grzenkowicz,

Ambasadorem Dobra roku 2022 została biuro rachunkowe AKROS SP. Z O.O. Agnieszka Górnowicz.

Przedstawiciele kartuskich samorządów, organizacji pozarządowych, kościołów oraz cała rzesza osób, związanych z działalnością stowarzyszenia w minionym roku, wypełnili po brzegi salę widowiskową KCK.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*