Kartuzy. Wkrótce akcja „Dwa Światy” na rzecz hospicjum

Kartuzy. Wkrótce akcja „Dwa Światy” na rzecz hospicjum

W niedzielę 9 października w dekanatach: kartuskim, sierakowickim, stężyckim oraz żukowskim zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji „Dwa Światy”. Wolontariusze zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospicyjnych z naszego regionu. Zaplanowany jest również koncert. Zobacz plakat i zapowiedź wydarzenia!

Koncert odbędzie się 9 października o godz. 19 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Wystąpi znany zespół muzyki chrześcijańskiej Play&Pray, który wprowadzi publiczność w wyjątkowy nastrój oraz zbliży do Boga.

-Zachęcamy także do skorzystania z pomocy, jaką oferuje już dziś nasze hospicjum pisze ks. Marek Trybowski, Kartuskie Centrum Caritas. – Jeżeli jesteś osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (seniorem, osobą z niepełnosprawnością, osobą z chorobami przewlekłymi) zgłoś się do nas. Możemy świadczyć pomoc w Twoim mieszkaniu, zaspokajając Twoje codzienne potrzeby życiowe (np. dostarczenie produktów, przygotowanie posiłków, pomoc w karmieniu, pomoc w utrzymaniu czystości w mieszkaniu, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, itp.) oraz wykonywać czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, czy też pomóc w ubieraniu się, itp.

Reklamy

W listopadzie zorganizowane zostanie szkolenie dla osób, które już pielęgnują osoby starsze i cierpiące. Z biurem hospicjum można skontaktować się od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 10 pod numerem tel. 58 681 26 00.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*