Kartuzy. WOŚP w „stolicy Kaszub”. Licytowano m. in. lot samolotem nad Kaszubami

Kartuzy. WOŚP w „stolicy Kaszub”. Licytowano m. in. lot samolotem nad Kaszubami

W niedzielę w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w akcję włączają się również Kartuzy. Od samego rana blisko 90-ciu wolontariuszy kwestowało w różnych zakątkach gminy, a po południu w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się finałowa impreza z licytacjami, występami artystycznymi i koncertami.

„Żyj zdrowo w zdrowym świecie” – to hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali środki na walkę z sepsą, a dokładnie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Zakupiony, dzięki finałowi sprzęt, trafi do około 80-ciu laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski.

Kartuskie Centrum Kultury gra z orkiestrą od lat. Na tegorocznym finale wystąpili m. in. RZPiT Kaszuby, grupa taneczna As Dance czy wokalistka Adriana Gizela. Na zakończenie porcję świetnych jazzowych brzmień zaserwował Piotr Lemańczyk z Adamem Golickim i Michałem Ciesielskim.

Reklamy

Sporo emocji towarzyszyło tegorocznym licytacjom. Na aukcji głównej wylicytowano m.in. gitarę elektryczną i kosz smakołyków za 1100 zł, WOŚP-owy tort i egzemplarz konstytucji z podpisem m.in. Donalda Tuska, przejażdżkę czołgiem z Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” w Dąbrówce. Tradycyjnie pojawiły się też kosz wędlin (wylicytowany za 600 zł) oraz strażackie misie, z których jeden zlicytowano za 760 zł.

Wśród gadżetów była również koszulka z autografem Piotra Chrapkowskiego – mistrza piłki ręcznej. Tę za 450 zł wylicytował burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Do licytacyjnej puszki trafiło także 2 000 zł z aukcji, którą na Facebooku zorganizował fotograf Artur Socha. Zwycięzcę licytacji zaprosił na wspólny lot samolotem nad Kaszubami.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.), Więcej zdjęć TUTAJ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*