Kartuzy. Z sesji RM. Sprawa płatnego parkowania „załagodzona”

Kartuzy. Z sesji RM. Sprawa płatnego parkowania „załagodzona”

Radnym z Kartuz udało się dziś „załagodzić” kontrowersje, dotyczące stref płatnego parkowania w Kartuzach. Jednocześnie będą płacić za swój karnet nie 10, a 30 złotych. Jak czytamy w uzasadnieniu dzisiejszej uchwały, kwestia opłat za parkowanie w weekendy w określonych strefach na terenie miasta znalazła się na listopadowej sesji „przez omyłkę”.

Kartuscy radni wprowadzili dziś zmiany, dotyczące stref płatnego parkowania na terenie miasta. Przypomnijmy, że sprawa wywołała niemałe emocje wśród mieszkańców, po czym głos w mediach zabrali niektórzy radni, jak również burmistrz.

Co istotne, radni i sołtysi będą płacić miesięcznie za karnet, dot. parkowania nie 10, a 30 złotych. Co najważniejsze, będzie korzystniej dla mieszkańców i kierowców, parkujących na terenie miasta. W uzasadnieniu dzisiejszej uchwały czytamy, że w uchwale z końca listopada „przez omyłkę wpisano opłatę w dni wolne od pracy, tj. w sobotę i w niedzielę, w związku z powyższym należało zmienić zapisy w regulaminie strefy płatnego parkowania”.

Reklamy

Podzielenie miasta na strefy, jak wyjaśnia uchwała, nie jest równoznaczne z wprowadzeniem opłat na terenie całego miasta. „Wprowadzona uchwała różnicuje opłaty na już istniejących płatnych miejscach postojowych oraz daje możliwość wprowadzenia dodatkowych miejsc, ale dopiero pod warunkiem wprowadzenia zmiany organizacji ruchu oraz po ustawieniu parkometrów” – czytamy dalej w uzasadnieniu.

Póki co nie ma również planów, dotyczących utworzenia płatnego parkingu na terenie Kartuz. Pełną treść uchwały przeczytać można poniżej:

uchwała parkowanie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*