Kartuzy. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Kartuzy. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Kartuska „dwójka”, a także Szkoła Podstawowa w Kiełpinie (każda w innej kategorii) zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zaplanowanego na 25 kwietnia. Eliminacje gminne właśnie się odbyły. Zobacz zdjęcia!

W poniedziałek 11 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży ze szkół gminy Kartuzy. Uczestnicy Turnieju rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach:

-grupa I (uczniowie szkół podstawowych w wieku 10 – 12 lat)

Reklamy

-grupa II (uczniowie szkół podstawowych w wieku 13 lat i więcej)

Uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania, następnie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy rowerem po torze przeszkód oraz jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji w tym roku czuwał sędzia główny asp. Adam Marszałkowski. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu powiatowego przechodzą następujące drużyny:

-grupa I – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

-grupa II – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

Najlepszym uczestnikiem turnieju w klasyfikacji indywidualnej została Julia Kasperek (grupa I) oraz Arkadiusz Treder (grupa II). Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Drużyny, które awansowały do etapu powiatowego, będą miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami już 25 kwietnia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*