Kaszubskie Centrum Sportów Walki

Kaszubskie Centrum Sportów Walki: prace na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Kaszubskie Centrum Sportów Walki rozpocznie działalność w czerwcu. Prace wykończeniowe są już na ukończeniu. W poniedziałek, 30 maja rozpoczął się montaż ringu. Zobacz zdjęcia!

Centrum-Sporto-Walki-001

Zdjęcie 1 z 8

Fot.: red, mat.prasowy

Kaszubskie Centrum Sportów Walki funkcjonować będzie w hali przy ul. Węglowej w Kartuzach. Będzie to pierwszy tego rodzaju obiekt w powiecie kartuskim. Inwestorem jest Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów. Prace wykończeniowe i adaptacyjne trwają. 

Zobacz też: Zabytkowe mercedesy w Kartuzach [ZDJĘCIA]

–  Chcę przede wszystkim zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego stylu życia – podkreśla Karol Słabek. – Sporty walki kształtują charakter, pewność siebie i ducha rywalizacji. Takiego obiektu w naszym regionie nie ma, a szkoda, bo obserwując lokalne imprezy widzę jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się np. kickboxing – dodaje prezes.

Pierwsi treningi w Kaszubskim Centrum Sportów Walki w Kartuzach rozpoczną kickbokserzy klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy. W centralnym punkcie obiektu znajdzie się pełnowymiarowy ring. Centrum wyposażone zostanie w sprzęt do crossfitu, worków treningowych i innych urządzeń do ćwiczeń. W budynku znajdą się również szatnie i prysznice.

Reklamy

– Kaszubskie Centrum Sportów Walki będzie bardzo dobrym miejscem do naszych treningów – mówi Patryk Zaborowski, trener klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy. – Wierzę też, że dzięki temu obiektowi wzrośnie jeszcze bardziej zainteresowanie sportami walki na Kaszubach – dodaje kickbokser. 

Warto przypomnieć, że Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów ze sportem związane jest od dłuższego czasu. Firma sponsoruje kluby: Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy, AZS AWFiS Gdańsk – sekcja tenisa stołowego, UKS Trops Kartuzy – sekcja pływacka, Morena Wega Żukowo oraz GKS Cartusia – sekcja zapaśnicza.

Skomentuj: Kaszubskie Centrum Sportów Walki: prace na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*