Kiełpino. 42-letni Ukrainiec ofiarą niedzielnego zabójstwa. „Ujawniono rany cięte szyi…”

Kiełpino. 42-letni Ukrainiec ofiarą niedzielnego zabójstwa. „Ujawniono rany cięte szyi…”

Wracamy do głośnej ostatnio sprawy z Kiełpina (gm. Kartuzy). Kartuska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa 42-letniego mężczyzny. Zwłoki mężczyzny ujawnione zostały 23 października w jednym z budynków mieszkalnych w Kiełpinie. Jak ustalono, był to obywatel Ukrainy, wynajmujący pokój w tym budynku.

W toku oględzin na ciele mężczyzny ujawniono rany cięte szyi. Ze wstępnej opinii sporządzonej po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci był krwotok zewnętrzny z uszkodzonych naczyń krwionośnych szyi.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono czynności, miedzy innymi z udziałem specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku z wykorzystaniem urządzenia skanującego miejsce przestępstwa i ślady w technice 3D.

Reklamy

W sprawie prowadzono intensywne czynności, w wyniku których ustalono, że dzień wcześniej pokrzywdzony spotkał się z 50-letnim mężczyzną. Razem spożywali alkohol. Doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w trakcie której pokrzywdzony został zaatakowany odnosząc miedzy innymi rany cięte szyi.

Zobacz również: Doszło do zabójstwa?! Prokuratura milczy

24 października prokurator przestawił 50-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa w zamiarze bezpośrednim.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia, które będą podlegały weryfikacji w toku dalszego postępowania.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące.

Zarzucone przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*