Kiermasz świąteczny przodkowskiej „podstawówki”

Kiermasz świąteczny przodkowskiej „podstawówki”

W niedzielę 10 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie odbył się III Kiermasz Świąteczny organizowany przez dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników obsługi, radę rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Przodkowie.

Akcja miała na celu stworzenie świątecznego nastroju oraz integrację społeczności szkolnej. Kiermasz o godzinie 15.30 zainaugurował dyrektor szkoły Waldemar Klonowski. Przygotowaniem oraz prowadzeniem imprezy zajmowali się uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami, rodzicami i obsługą szkoły. Zasób wszystkich ręcznie robionych produktów zawdzięczać możemy dzieciom oraz nauczycielom, natomiast słodki poczęstunek zapewniony został przez rodziców.

Oprawę artystyczną powierzono najmłodszym wychowankom szkoły z oddziałów przedszkolnych, klas I, II i III oraz dzieciom ze szkoły językowej Kings Language Academy. Ponadto na scenie pojawili się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowianie” oraz z grupy „Mali Przodkowianie” pod wodzą Jerzego Soliwody.

Reklamy

Wystąpiła również schola „Pater Noster”. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów m. in. wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego Mieczysław Woźniak.

Podczas loterii oraz licytacji, jak i losowania nagród zbierane były fundusze na rehabilitację nauczyciela Seweryna Wrońskiego oraz potrzeby uczniów przodkowskiej szkoły. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom za tak liczny udział w III Kiermaszu Świątecznym.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*