Kładka w Kartuzach gotowa! Niedługo odbiory

Kładka w Kartuzach gotowa! Niedługo odbiory

Piesi i rowerzyści już niedługo będą mogli korzystać ze świeżo wybudowanej kładki w Kartuzach. Inwestycja jest gotowa. Kładka w Kartuzach czeka na odbiór.

[Not a valid template]Kładka przy ul. 3 Maja połączy już istniejące ścieżki prowadzące z Kartuz do Grzybna oraz z ul. Słoneczną w stronę centrum miasta. Powstanie ona w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi. Kładka ułatwi mieszkańcom dojazd i dojście do Dworca Integracyjnego. Kładka ma długość 33,6 m.

Inwestycja łączy się 51-metrowym ciągiem pieszo-rowerowym oraz chodnikiem z kostki betonowej z podłączeniem do ulicy Słonecznej. Co ciekawe, kładka ma być niezwykle efektowna, a to za sprawą specjalnego oświetlenia. 

Reklamy

Wybrano ofertę, którą przedstawiła firma POLWAR SA z Gdańska
Wybrano ofertę, którą przedstawiła firma POLWAR SA z Gdańska fot. UM w Kartuzach

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu na budowę kładki stanęły dwie firmy. Pierwsza zaoferowała wykonanie zadania za 7,9 mln zł, natomiast druga za lekko ponad 2,5 mln zł. Ostatecznie wykonawca odstąpił od podpisania umowy. Ogłoszono więc kolejny przetarg. Do drugiego przetargu na jej wykonanie stanęły cztery podmioty. Wybrano ofertę, którą przedstawiła firma POLWAR SA z Gdańska. Budowa kładki pochłonęła kwotę blisko 4 mln zł.

– Nośność konstrukcji kładki jest bardzo duża. W przypadku zatoru na moście, który znajduje się obok, może po niej przejechać nawet karetka pogotowia czy wóz strażacki. Pamiętajmy jednak, że kładka służy pieszym oraz rowerzystom. Nie wolno na nią wjeżdżać samochodami – informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Info i foto: UM w Kartuzach

Kładka w Kartuzach
A tak wyglądała wizualizacja inwestycji przed wykonaniem

Jeden Komentarz

  1. Super wizytówka Stolicy Kaszub- Kartuz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*