Kryminał w zakonnym, kartuskim klimacie… Autor „Bez rozgrzeszenia” spotkał się z czytelnikami z Kartuz [ZDJĘCIA]

Kryminał w zakonnym, kartuskim klimacie… Autor „Bez rozgrzeszenia” spotkał się z czytelnikami z Kartuz [ZDJĘCIA]

W kartuskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Mariuszem Kliszewskiej, autorem książki „Bez rozgrzeszenia”, której miejscem akcji są Kartuzy.

IMG_1439

Zdjęcie 1 z 4

Jest rok 1626. Konrad Machola, syn możnego szlachcica, by nie zostać wydziedziczonym za dawne występki, trafia z woli swego ojca do klasztoru kartuzów nieopodal Gdańska. Przyrzeka sobie, że po służbie wróci prosić ojca Luizy – kupca gdańskiego i zaciekłego wroga Macholów – o jej rękę. Tymczasem czeka go pół roku pracy dla milczących mnichów w wypełnionej spokojem i modlitwą kartuzji. Niespodziewanie monotonię dni odmierzanych dźwiękiem dzwonu zakłócają wizyta dziwnych pielgrzymów oraz tajemnicza śmierć jednego z gości. Konrad otrzymuje od przeora klasztoru zadanie przesłuchania podejrzanych. Dowody prowadzą donikąd i gdy wydaje się, że znalezienie winnego zabójstwa jest niemożliwe, młodzieniec niespodziewanie odkrywa coś, co stanowi przełom w sprawie…

Tak o fabule książki pisze wydawnictwo. „Bez rozgrzeszenia” to nowa powieść mieszkańca Kartuz, Mariusza Kliszewskiego. W ubiegły czwartek, 4 kwietnia, spotkał się z czytelnikami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach. 

Książka dostępna jest w księgarniach oraz kartuskiej bibliotece, m.in. TUTAJ

Reklamy


Mariusz W. Kliszewski – rodowity Kartuzjanin. Magister Historii oraz Zarządzania i Marketingu. Wieloletni gdański nauczyciel historii, współautor materiałów dydaktycznych z historii dla nauczycieli i uczniów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Pracował również jako doradca metodyczny oraz współtworzył pierwsze edycje Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie z okazji Jubileuszu 75-lecia nadania Kartuzom praw miejskich za pracę „Życie społeczno-polityczne Kartuz w okresie międzywojennym”. Zwycięzca Konkursu Literacko-Edukacyjnego „40 Pokoleń”, zorganizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, za pracę Polskie ziemie w kategorii „Jak kształtowały się granice Polski?”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*