Komunikat Urzędu Gminy Stężyca. Jest wzmianka o „walce politycznej” poprzedniego włodarza

Komunikat Urzędu Gminy Stężyca. Jest wzmianka o „walce politycznej” poprzedniego włodarza

„To przykre i irytujące, że do walki politycznej poprzedni Wójt Gminy wykorzystał dzieci…” – czytamy w zamieszczonym wczoraj w mediach społecznościowych komunikacie Urzędu Gminy Stężyca, dotyczącym dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w niektórych szkołach.

Pełną treść komunikatu publikujemy poniżej:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stężyca,
Z przykrością obserwujemy, iż w ostatnim czasie pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji na temat decyzji nowego Wójta naszej Gminy. Dlatego czujemy obowiązek zdementowania tych bezpodstawnych oszczerstw.

Wszyscy mamy świadomość, że dodatkowe zajęcia sportowe, które odbywały się w wybranych szkołach, powstały niestety na potrzeby polityczne poprzedniego Wójta Gminy. Wcześniej przez lata nie udało się wprowadzić takich zajęć, mimo wielu próśb dzieci i rodziców, a nagle w miesiącu wyborów zostały uruchomione.

To przykre i irytujące, że do walki politycznej poprzedni Wójt Gminy wykorzystał dzieci. Zapewniamy Państwa, iż aktualny Wójt Ireneusz Stencel nie wypowiedział umów trenerom prowadzącym w/w zajęcia. Co ciekawe, trenerzy nie mieli nawet zawartych umów, a jedynie słowne ustalenia na potrzeby kampanii wyborczej. Po wyborach nieprawdziwie poinformowali Państwa, iż nowy Wójt rozwiązał z nimi umowy. Pragniemy zapewnić o naszej woli realizowania dodatkowych zajęć sportowych sprawiedliwie w każdej szkole, gdzie będzie taka potrzeba i wola naszych uczniów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*