fot. Okręg Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych – Bieg Żelaznego

Już pierwszego marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W Kiełpinie po raz kolejny będzie można wziąć udział w biegu upamiętniającym podziemie antykomunistycznego. Również dla dzieci przewidziany jest szereg atrakcji. Wszystko to już 4 marca.

fot. Okręg Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP

Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych obchodzony jest od siedmiu lat. Wybór tej daty jest nieprzypadkowy – 1 marca 1951 r w mokotowskim więzieniu wykonano wyrok śmierci na ostatnich ogólnopolskich koordynatorach organizacji „Wolność i Niezawisłość”.

„Bieg Żelaznego” – II Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym organizują Związki Piłsudczyków RP Okręg Kaszubsko-Pomorski, Akademia Biegowa Kiełpina, Sołectwo Kiełpino. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Kartuz. Organizowany jest ramach IV Kartuskiego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Reklamy

Podobnie jak w roku ubiegłym jednym z dystansów będzie bieg na 1963 m. Jest to symboliczny dystans odnoszący się do roku, w którym w walce, zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – sierż. Józef Franczak „Lalek”. Pobiec będzie można również na trasie 5000 m. Dla dzieci przewidziano biegi, konkursy oraz inne atrakcje.

„Bieg Żelaznego” odbędzie się 4 marca na stadionie w Kiełpinie. Rejestracji można dokonać na stronie www.kartuskibiegwykletych.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*