Kwesta dla Małgosi Lemańczyk

Kwesta dla Małgosi Lemańczyk. Dzieciaki pomagają, pomóż i Ty! [ZDJĘCIA]

Trwa kwesta dla Małgosi Lemańczyk, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. W trakcie wystawy samochodowej „Classówka” pieniądze na leczenie mieszkanki Kartuz zbierała młodzież z Zespołu Szkół w Kiełpinie i I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach oraz członkowie rodziny chorej dziewczyny.

classowka-003_800x519

Zdjęcie 1 z 7

Fot.: redakcja i PTWM

Małgosia Lemańczyk przed siedmiu laty przeszła transplantację płuc. Niedawno jej stan zdrowia się pogorszył. Chora wylądowała klinice, w której lekarze musieli usunąć część przeszczepionego organu. Leczenie jest bardzo kosztowne. Potrzebne są pieniądze. Dużo pieniędzy. Zbiórkę na leczenie Młgosi prowadzi Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, które wspomagają wolontariusze. 

Zobacz też: Potrzebne pieniądze na leczenie mieszkanki Kartuz!

W niedzielę, 17 kwietnia podczas wystawy aut „Classówka” 2016 w Kartuzach pieniądze na leczenie Małgosi zbierali uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie i Liceum Ogólnokształcącego przy Klasztornej w Kartuzach. W sumie 20 wolontariuszy. Można ich było spotkać nie tylko w parku, ale także na ulicach miasta. Wolontariusze kwestować będą też za tydzień, 24 kwietnia podczas ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pola Nadziei. 

Reklamy

Zobacz też: „Classówka” 2016: migawki z wystawy [ZDJĘCIA]

Małgosię Lemańczyk można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto PTWM z dopiskiem „dla Małgosi Lemańczyk”. 

Numer konta: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millenium S.A.

Nazwa: POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z MUKOWISCYDOZĄ ODDZIAŁ W GDAŃSKU

Adres: ul.Polanki 119, 80-308 Gdańsk

Skomentuj: Kwesta dla Małgosi Lemańczyk. Dzieciaki pomagają, pomóż i Ty!  [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*