Masz wybór między mieszkaniem z rynku pierwotnego a wtórnego

Masz wybór między mieszkaniem z rynku pierwotnego a wtórnego

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kupienie mieszkania w dużym mieście jest istotną decyzją finansową, która najprawdopodobniej będzie miała przełożenie na […]

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kupienie mieszkania w dużym mieście jest istotną decyzją finansową, która najprawdopodobniej będzie miała przełożenie na całe przyszłe życie.

Przy tym mamy wybór, możemy bowiem zdecydować się na to z rynku pierwotnego lub wtórnego. W niniejszym artykule zastanowimy się nad opłacalnością każdego z nich.
Jeśli chodzi o rynek wtórny, to potencjalny klient nabywa nieruchomość, która była już używana. W związku z tym z jednej strony nie trzeba martwić się o jej wykończenie, z drugiej – nie każdemu musi się ono podobać. Z kolei rynek pierwotny dotyczy nowych, wcześniej nieużytkowanych przestrzeni mieszkalnych, które można zaprojektować wedle uznania.

Reklamy

Charakterystyka mieszkania z rynku wtórnego

Podstawowymi zaletami nieruchomości na rynku wtórnym jest możliwość szybkiego (z racji zaprojektowanego, wyremontowanego oraz wyposażonego) nabycia i niższej ceny, niż w przypadku drugiego wariantu. Nie bez znaczenia jest też ich lokalizacja, dogodna zarówno dla osób pracujących, jak i studiujących, ponadto oferuje ona dostęp do różnego rodzaju usług.
Jednakże istnieje również druga strona medalu. Zaniżone koszty są oczywiście prawdą, ale jedynie na początku, ponieważ przeważnie takie lokum ma przestarzałe instalacje elektryczne oraz wodne. Z tego powodu, w perspektywie czasu będziemy musieli przygotować się na większe comiesięczne opłaty.

Charakterystyka mieszkania z rynku pierwotnego

Za najważniejszy atut w tym przypadku uważa się możliwość niemalże dowolnego dostosowania przestrzeni wedle swoich potrzeb i to niezależnie od tego, czy mieszkanie jest w stadium projektowania, czy remontu. Innymi słowy, sami jesteśmy w pewnym sensie architektami własnego przyszłego domu. Jeśli zechcemy, będziemy mogli stworzyć dodatkową przestrzeń w charakterze biura, spiżarni itd., czy połączyć ze sobą dwie ulokowane koło siebie. Ponadto wykorzystanie nowoczesnego budownictwa w przyjaznej wielkomiejskiej infrastrukturze pozwala na wdrażanie szeregu technologii, które w dalszej perspektywie zaniżą nasze comiesięczne wydatki na mieszkanie.
Dla wielu osób wadą będzie duża cena nieruchomości, natomiast, jak zostało wspominane wcześniej, pozwala ona na wdrożenie rozwiązań obniżających ceny opłat za media oraz eksploatację. Trzeba też będzie pamiętać o remoncie – jeśli nie mamy do tego ręki, niezbędne będzie wynajęcie specjalisty.
Szukasz komfortowego mieszkania w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta? Odwiedź stronę Orlex.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*