Michał Kowalski o Pomorskim Święcie Plonów

Michał Kowalski o Pomorskim Święcie Plonów

„-Pomorskie Święto Plonów rozpoczęło się w sobotę 9 września w gminie Szemud” – mówi Michał Kowalski, prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie. W dwudniowym programie przewidziano liczne występy, a także m. in. pokazy laserowe i pirotechniczne oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Nie zabrało też wieczornych koncertów gwiazd. Jak zapowiadali organizatorzy, dwudniowe obchody połączą elementy tradycji ze współczesnością.

Sobotnia część wydarzenia rozpoczęła się o godz. 15.30 na boisku w Szemudzie. Nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Zaprezentowały się też poszczególne powiaty obecne na dożynkach.

Reklamy

Na wieczór zaś przygotowano koncerty: o godz. 19 wystąpił Mr. Polska, a o godz. 20.45 Tribbs. Muzykę do tanecznej zabawy zapewnił DJ Pump Boy ze Słupska.

Niedziela zaś minęła już pod znakiem tradycji. Po dożynkowej mszy o godz. 12 ulicami Szemuda ruszył korowód z pojazdami rolniczymi. Główne uroczystości ponownie zorganizowane zostały na boisku – tego dnia zabawa rozpoczęła się o godz. 15.

Podczas niedzielnych obchodów rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. O oprawę muzyczną z kolei zadbały regionalne zespoły z Koleczkowa oraz Kocierzewa Południowego, a także Kapela Góralska.

-Gwiazdą wieczoru był Kordian dodaje Michał Kowalski, prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie.

Sponsorowane/Michał Kowalski, Oprac. Andrzej Baranowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*