Miechucino. Rozbój w warsztacie samochodowym. Sprawca wziął auto, a potem uciekał przed policją

Miechucino. Rozbój w warsztacie samochodowym. Sprawca wziął auto, a potem uciekał przed policją

W minionym tygodniu kartuscy policjanci zatrzymali 23-latka, który dokonał rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna używając przemocy zabrał samochód pokrzywdzonemu 60-latkowi. Ponadto sprawca uciekając pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

W minioną środę dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju w Miechucinie (gm. Chmielno) na terenie warsztatu samochodowego. Policjanci ustalili, że sprawca, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, groził 60-latkowi i zabrał jego samochód, którym odjechał.

Pokrzywdzony wycenił straty na 8 tys. zł. Oficer dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce patrole policji, którym podany został rysopis sprawcy oraz dane dotyczące skradzionego pojazdu. Mundurowi zauważyli w Miechucinie samochód pasujący do opisu.

Reklamy

Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania go do kontroli. Kierujący mimo wyraźnych sygnałów nie zatrzymywał się. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za uciekinierem co przekazali dyżurnemu.

Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca skręcił w prawo, po czym porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast wybiegli za uciekinierem, którego po przebiegnięciu kilku metrów zatrzymali i obezwładnili. Sprawcą rozboju okazał się być 23-letni mieszkaniec Trójmiasta.

Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty rozboju oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

W piątek Sąd Rejonowy w Kartuzach na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował środek zapobiegawczy wobec 23-latka w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*