fot. nadesłane/ Młodzież z Chmielna

Młodzież z Chmielna na wymianie w Niemczech [ZDJĘCIA]

Młodzież z Chmielna uczestniczyła w maju br. w wymianie polsko-niemieckiej. Podczas tygodniowego pobytu zwiedzili najciekawsze zabytki i miejsca północno-zachodnich Niemiec. Zobacz zdjęcia!

mlodziez_z_chmielna_001

Zdjęcie 1 z 6

fot. nadesłane

Młodzież z Chmielna udała się do Hamminkeln w Niemczech. Uczniowie zamieszkali w domach swoich kolegów, którzy odwiedzili ich we wrześniu w Polsce. Mieli więc okazję poznać zwyczaje panujące w niemieckiej rodzinie i zaobserwować panujące tam tradycje.

Wizyta w Hamminkeln rozpoczęła się od wspólnego śniadania w szkole gospodarzy. Kolejnego dnia zwiedzono ratusz miasta, i młodzież z Chmielna miała okazję poznać burmistrza B. Romanskiego. Później udali się do Dingden, gdzie obejrzeli Dom Żydowski. Poznali tam historię prześladowanej w czasie II wojny światowej rodziny żydowskiej.

Reklamy

W trakcie wymiany polsko-niemieckiej młodzież z Chmielna miała także okazję zwiedzić Muzeum Czekolady w Kolonii, Muzeum Tekstylii w Bocholt i miasto Xanten. Nie zabrakło także atrakcji sportowych! Uczniowie z Polski i Niemiec wspólnie wybrali się na wycieczkę rowerową wzdłuż Renu, a także bawili się w miasteczku rozrywki „Phantasialand”.

Zobacz też: Klub Sportowy Damroka potrzebuje pomocy! [ZDJĘCIA]

W trakcie wieczorku pożegnalnego nastąpiło podsumowanie projektu wymiany młodzieży. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele z Polski i Niemiec: Marta Wagner, Benedikt Appedinner, Joanna Ławicka i Anna Makurat-Karszny.

Młodzież z Chmielna, która uczestniczyła w wymianie: Julia Kamińska, Julia Rutkowska, Karolina Król, Agata Gosz, Zuzanna Bronk, Monika Łosińska, Paulina Kawka, Mikołaj Mielewczyk, Jakub Wydrowski, Jakub Etmański, Daniel Mejer, Filip Kucznier, Robert Plichta, Fabian Gołąbek, Bartłomiej Kozaczenko.

Skomentuj: Młodzież z Chmielna na wymianie w Niemczech [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*