Napadły i okradły 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego

Napadły i okradły 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego

Policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o rozbój. Według policyjnych ustaleń sprawczynie napadły na 67-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego, ukradły jej pieniądze i biżuterie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

15 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Sulęczynie zatrzymali dwie kobiety w wieku 43 i 50 lat, podejrzane o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło 14 kwietnia br. Wezwani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kobiety napadły na mieszkankę powiatu kartuskiego. Mundurowi zajmujący się tą sprawa ustalili, że sprawczynie użyły wobec pokrzywdzonej siły fizycznej by móc ukraść pieniądze i biżuterię.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z PP w Sulęczynie. Poczynione przez nich ustalenia, przesłuchania świadków i zebrany przez nich obszerny materiał dowodowy pozwoliły szybko wytypować i zatrzymać podejrzane o dokonanie tego czynu dwie kobiety. Mundurowi doprowadzili je do najbliższej komendy.

Reklamy

Zatrzymane kobiety w kartuskiej prokuraturze usłyszały zarzut rozboju. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*