fot. Piotr Emanuel Dorosz/ Nowy cykl koncertów

Nowy cykl koncertów w Ostrzycach. Nie samym disco polo żyją Kaszuby? [ZDJĘCIA]

Wbrew powszechnym przekonaniom Kaszubi chcą bawić się również przy muzyce innej niż disco polo. Świetnym przykładem są koncerty w Ostrzycach. W Piecu Chlebowym rozpoczął się nowy, interesujący cykl. Zobacz zdjęcia z pierwszej imprezy!

nowy_cykl_015

Zdjęcie 1 z 52

fot. Piotr Emanuel Dorosz

Nowy cykl imprez zainicjował Piotr Emanuel Dorosz. W rozmowie zdradził nam wrażenia z pierwszej imprezy i plan na kolejne tygodnie wakacji.

Na pierwszym koncercie pojawiło się około 100 osób – rozpoczął pomysłodawca cyklu. – Jak na pierwszą imprezę, to jest zadowalająca frekwencja. Występ był świetny, i panowała miła atmosfera – dodaje pan Piotr.

Reklamy

Z pewnością duży wpływ na panujący klimat ma urokliwe otoczenie Pieca Chlebowego w Ostrzycach. Piotr Emanuel Dorosz wyszedł z inicjatywą stworzenia nowego cyklu imprez w opozycji do powszechnej na Kaszubach mody na koncerty disco polo. 

Niestety w organizacji tego przedsięwzięcia nie chciał pomóc mężczyźnie Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, ani miejscowy urząd gminy. Tak więc, aby impreza mogła się rozwijać trzeba będzie znaleźć inne źródła finansowania. 

Zobacz też: Utrudnienia w ruchu w Rumi podczas Światowego Zjazdu Kaszubów

Wstęp na pierwsze spotkanie, podczas którego koncert dał znany z programu Bitwa na Głosy Jarosław Timur Gawryś był darmowy. Przybyli mogli w miłej atmosferze posmakować potraw kuchni tajskiej przygotowanych przez Isaan Ostrzyce Smak Tajlandii na Kaszubach Agroturystyka Apartamenty i napić się piwa. W kolejnych tygodniach na scenie w Piecu Chlebowym ma pojawić się m.in.: zespół Bazuny.

Lista artystów wciąż jest w fazie tworzenia, jednak wiadomo już że spotkania w Ostrzycach będą się odbywać co weekend. Nowy cykl koncertów w Ostrzycach to z pewnością propozycja godna uwagi.

Skomentuj: Nowy cykl koncertów w Ostrzycach. Nie samym disco polo żyją Kaszuby?[ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*