Ten słup zyskał już sławę w całej Polsce fot. FB / Inżynierowie Budownictwa Pomorza

Ostatnia szansa na selfie z najsłynniejszym słupem w Polsce!

Słup na drodze Maks-Sznurki zyskał ogólnopolski rozgłos. Sława jednak przemija, a słup niedługo zniknie z drogi. Najprawdopodobniej już w najbliższy piątek, 6 lipca.

Ten słup zyskał już sławę w całej Polsce fot. FB / Inżynierowie Budownictwa Pomorza
Ten słup zyskał już sławę w całej Polsce fot. FB / Inżynierowie Budownictwa Pomorza

Słup o którym mówiła cała Polska już niedługo zniknie. Najprawdopodobniej zostanie usunięty już w najbliższy piątek, 6 lipca. Potrzebna była zgoda Energii w Gdańsku. Jest to więc ostatnia szansa na pamiątkowe zdjęcie ze sławnym słupem na trasie Maks – Sznurki. 

Przypomnijmy, że słup znalazł się na środku trasy, za sprawą inwestycji drogowej i poszerzeniu jezdni. Zdjęcie słupa na trasie Maks-Sznurki zyskało sporą popularność za sprawą mediów społecznościowych. Internauci komentowali: „tzw. Zemsta Projektanta”, „Czysty Bareja”, „Może się załata z kolejną dziurą po zimie”. Sprawą zajęły się ogólnopolskie media, a mieszkańcy nie ukrywają, że teraz o ich miejscowości już chyba wszyscy usłyszeli.

Reklamy

– Wylana została tylko pierwsza warstwa wiążąca. Energa nie zdążyła przestawić słupa. Spokojnie, takiej inwestycji nie odbierzemy – uspokajał włodarz gminy Chmielno. 

Przetarg na realizacje inwestycji wygrała firma KRUSZYWO Sp. z o.o. z Linii, a nadzór inwestorski prowadzi Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „KAK” Karol Kotłowski (wartość umowy 57 810,00 zł brutto). Wartość zadania wynosi 2 844 447,72 zł brutto, a dofinansowanie wynosi połowę tej sumy. Droga ma zostać wykonana do końca września. 

Macie dla nas ciekawy temat? Czekamy! Piszcie na redakcja@zkaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*