fot. zKaszub.info

Paweł Pytka w Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji 2020

Czwarta edycja projektu kierowana jest do nauczycieli języka polskiego. W ramach PALE 2020 będą zdobywać wiedzę i wymieniać się doświadczeniem. Gmina Kartuzy wytypowała Pawła Pytkę.

fot. zKaszub.info

Zainaugurowana oficjalnie czwarta edycja PALE 2020, który realizuje przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku daje możliwość rozwoju polonistom z gmin województwa pomorskiego. Do końca czerwca będą spotykać się w trybie zjazdowym. W czasie nich będą zdobywać wiedzę na temat najnowszych koncepcji edukacyjnych i organizować w swoich gminach sieci współpracy.

W Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji gminę Kartuzy reprezentować Paweł Pytka. Od 9 lat uczy kartuskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza, gdzie jest również wicedyrektorem.

Reklamy

Aktywnie działa w promocji szkoły m.in. poprzez współprowadzenie strony internetowej oraz koordynacje działań szkółki piłkarskiej „Jedyneczka”. Przez lata dał się poznać jako świetny wychowawca. W ubiegłym roku szkolnym uczył również w I LO – popularnie nazywanej Klasztorną.

W sposób aktywny działa również w życiu edukacyjnym powiatu. Jest współorganizatorem konkursu „Pięknego Słowa Czytanego” oraz „Plenerów Artystycznych na Rynku w Kartuzach”. Zasiada także w jury konkursu literackiego „Słowotok”. Prowadzi szklenia z zakresu aktywizacji ucznia podczas lekcji, pracy z tekstem na lekcjach języka polskiego oraz oceniania kształtującego jako ekspert CEN w Gdańsku.

Przypomnijmy, że w styczniu ubiegłego roku nasz portal rozmawiał z Pawłem Pytką o klubie „Jedyneczka” oraz pracy trenera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*