Pępowo. Otwarto nowe skrzydło szkoły, a w żukowskich placówkach… ostatni dzwonek

Pępowo. Otwarto nowe skrzydło szkoły, a w żukowskich placówkach… ostatni dzwonek

Około 6250 dzieci, uczących się w gminnych placówkach, (w tym dzieci z Ukrainy, uczęszczające do oddziałów przygotowawczych) zakończyło wczoraj rok szkolny. Wyjątkowo uroczyste zakończenie roku szkolnego miało miejsce w Szkole Podstawowej w Pępowie. Tradycyjnie pożegnanie 8. klas wiązało się z dużymi emocjami. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie nowego skrzydła budynku.

-Szkoła to nie tylko wiedza i przygotowywanie się na zajęcia, to również miejsce gdzie spotykacie się ze swoimi nauczycielami. Szkoła to przygotowanie do życia, to przyjaźnie – mówił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Do rozbudowy tego obiektu, ale i innych placówek oświatowych w gminie i powiecie, nawiązała pomorski kurator oświaty Małgorzata Bielang.

Reklamy

-To wszystko jest po to, żebyście Wy uczniowie mogli jak najlepiej uczyć się i rozwijać. Żebyście mogli, kończąc szkołę podstawową i każdy inny szczebel edukacyjny, coraz bardziej podążać za swoimi marzeniami i osiągać swoje cele, osobiste i rodzinne – mówiła.

O roli marzeń mówił również burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

-Wszystko zaczyna się od marzeń, jeżeli tylko chcemy to możemy te marzenia zrealizować. Jeśli nie dziś, to jutro lub w dalszej przyszłości. Ważne, żeby mieć te marzenia – mówił włodarz. – Jestem pod wrażeniem wyników naukowych i sportowych, jakie osiągnęli uczniowie, nie tylko szkoły w Pępowie, ale wszystkich szkół w gminie Żukowo.

Na powierzchnię użytkową nowego skrzydła szkoły złożyło się przede wszystkim 6 nowych sal lekcyjnych, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarne. Zaadaptowano również poddasze, dzięki czemu szkoła zyskała kolejne pomieszczenia do swojej dyspozycji.

Wykonawcą prac była spółka 4ml Budowa Sp. z o.o. z Kartuz. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,4 mln złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodziły z gminnego budżetu.

Z kolei w Skrzeszewie uroczystości rozpoczęły się od zatańczenia poloneza przez uczniów klas 8. Potem uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody i gratulacje. Podobnie jak w Pępowie, tak i tu wydarzenie zakończyło się programem artystycznym, przygotowanym przez dzieci i grono pedagogiczne.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*