Pisk Białego Orła” – spektakl z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Klukowej Hucie [ZDJĘCIA]

Pisk Białego Orła” – spektakl z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Klukowej Hucie [ZDJĘCIA]

W związku z setną rocznicą tego wydarzenia, różne społeczności przygotowują  programy obchodów tej rocznicy. Wśród nich są między innymi uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.

hdimgdba9549e8e5d188f91df36baa5b329

Zdjęcie 1 z 7

Uczniowie klasy VIIb pod kierunkiem wychowawczyni Honoraty Kuziemkowskiej zaprezentowali program artystyczny „Pisk Białego Orła” według scenariusza Adama Szafrańca. Spektakl opowiadał historię wielopokoleniowej wiejskiej rodziny. Jej członkowie otrzymali solidne tradycyjne wychowanie z naciskiem na patriotyczne wartości. Ich życie było przepojone miłością do Ojczyzny, gotowi byli na różne poświęcenia z narażeniem życia włącznie. Pod swoim dachem ukrywali poetę. Człowiek ów oczytany i mądry, odwołując się do literatury i poezji okresu zaborów jeszcze bardziej wzmacniał w nich wolę walki i ofiarności za wolność ukochanej Ojczyzny. Legenda o Białym Orle została opowiedziana słowami lektora, nastrojową muzyką oraz tańcem dziewcząt w teatrze cieni do której idealnie wpasowali się występujący uczniowie.

Motywem przewodnim przedstawienia był Biały Orzeł- symbol Polski, którego „pisk” nie pozwalał tracić nadziei na wolność. W finale przedstawienia oczom oglądających ukazała się powiewająca flaga Polski. Występ uczniów dostarczył wielu wzruszeń oraz pobudził ducha patriotyzmu.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*