Plaga nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend. Jeden z ponad 3 promilami!

Plaga nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend. Jeden z ponad 3 promilami!

Mimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po alkoholu lub narkotykach. W weekend kartuscy policjanci, także dzięki zgłoszeniom czujnych obywateli, uniemożliwili dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierującym i jednemu podejrzanemu o kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

Kartuscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców pow. kartuskiego. Podczas kontroli drogowych sprawdzają oni trzeźwość kierujących, a jak pokazują weekendowe działania, niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i siadają za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W ciągu weekendu funkcjonariusze, także dzięki zgłoszeniom czujnych obywateli, wyeliminowali z ruchu sześciu kierowców, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez obywatela w piątkowy wieczór. Mundurowi po przyjeździe na miejsce sprawdzili trzeźwość 47-letniego kierowcy mercedesa. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 0,34 promila alkoholu, dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że miał on już zatrzymane prawo jazdy.

Reklamy

Kolejny kierowca został zatrzymany w sobotnie popołudnie. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia pojechali do Gowidlina (gm. Sierakowice), gdzie rozpoznali samochód pasujący do opisu i zatrzymali go do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek podróżujący toyotą ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia wieczorem, mundurowi w Żukowie wspólnie z obywatelami zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna podróżujący fiatem wydmuchał ponad 2 promile. Tej samej nocy po północy oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że kierowca forda porusza się w sposób niebezpieczny i może być pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie w Otominie (gm. Żukowo) zatrzymali 18-letniego obywatela Ukrainy. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że ma on 1,4 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę o godzinie 1, gdzie policjanci otrzymali informację o dachowaniu volkswagena w Klukowej Hucie (gm. Stężyca). 25-latek zbadany alkomatem wydmuchał promil. W niedzielę przed 22 oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że w Żukowie ma jechać peugeot, którego kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. W tym przypadku czujność obywateli również nie zawiodła. Mundurowi zatrzymali 49-letniego obywatela Mołdawii, a badanie wykazało, że ma on 3,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Czterem kierowcom mundurowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy. Cała szóstka wkrótce usłyszy też zarzuty i za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną.

W niedzielę o godzinie 21 w Kartuzach policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Obserwując zachowanie 39-latka siedzącego za kierownicą mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków i przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność na urządzeniu Drager Drug Test 5000. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Badanie śliny wykazało u mieszkańca powiatu kartuskiego obecność narkotyków i pobrano mu krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy i osadzili go w policyjnym areszcie.

To najlepszy przykład, aby dwa razy zastanowić się, czy warto siadać za kierownicą nawet po jednym czy dwóch kieliszkach, nie wspominając już o narkotykach, które również zaburzają postrzeganie i koncentrację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*