„Plenery malarskie – Stężycki plener”. Wystawa do końca czerwca [ZDJĘCIA]

„Plenery malarskie – Stężycki plener”. Wystawa do końca czerwca [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego, w ramach realizacji zadania publicznego „Plenery malarskie – stężycki plener”, zorganizowało warsztaty malarskie. Zaproszeni zostali artyści i malarze z kaszub i nie tylko…

IMG_20190518_192641-Skalowanie-zdjec-1280M

Zdjęcie 1 z 10

Tematem przewodnim była „Nasza Mała Ojczyzna – Kaszuby”, którą widzimy jako obszar o wysokich walorach krajobrazowych, czystym środowisku przyrodniczym i znaczącym potencjale dziedzictwa kulturowego. Najdawniejsze elementy krajobrazu kulturowego Kaszub, do którego należą: zabytki architektury, budownictwa i urbanistyki, pamiątki historyczne  oraz układ zieleni atrakcyjne krajoznawczo: piękne lasy, górki, jeziora, ulegają zmianom i przeobrażeniom.

Jak mówią organizatorzy, plenery zostały zorganizowane aby zachować nasze piękno na dłużej, jak też pokazywać w formie artystycznej czyli obrazu.

Reklamy

18 maja podczas „Przebojowej Majówki w Stężycy” zorganizowany został wernisaż poplenerowy. Byłyobrazy takich autorów jak Maria Bielawa, Anna Johansson, Teresa Ellwart, Zofia Botulińska, Teresa Uzdrowska, i Danuta Dzwonkowska.

Stowarzyszenie będzie organizować takie wystawy przez cały najbliższy sezon: na jarmarkach i festynach na terenie Gminy Stężyca.  Do końca czerwca 2019 wystawa obrazów będzie dostępna w Bibliotece w Stężycy, przy ulicy Jana III Sobieskiego 15.

info i foto: Gmina Stężyca

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*