Policjantka z KPP w Kartuzach wśród reprezentacji polskiej policji na Mundialu Uniejów

Policjantka z KPP w Kartuzach wśród reprezentacji polskiej policji na Mundialu Uniejów

Za nami Mundial Uniejów 2023, którego wygraną był Puchar Komendanta Głównego Policji. Najlepszą damską drużyną okazała się być Reprezentacja Polskiej Policji, a wśród zawodniczek była policjantka Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Istotne i warte podkreślenia jest to, że Turniej Piłki Nożnej miał na celu upamiętnienie policjantów, którzy w 2007 roku odeszli podczas służby w tragicznych okolicznościach podczas wydarzeń na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu.

W dniach od 29 do 31 maja roku na obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „Mundial Uniejów 2023” o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Reklamy

24 drużyny walczyły o Puchar Komendanta Głównego Policji. Tak jak w roku ubiegłym turniej miał na celu kultywowanie pamięci o tragicznie zmarłych funkcjonariuszach łódzkiego garnizonu policji – mł. asp. Wiktorze Będkowskim, mł. asp. Bartłomieju Kuleszy oraz asp. Andrzeju Werstaku, którzy odeszli 26 marca 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

Ideą imprezy było także doskonalenie sprawności fizycznej, kształtowanie pozytywnych postaw oraz budowanie dobrej atmosfery w służbie poprzez współzawodnictwo sportowe. Turniej zakończył się następującymi wynikami:

W kategorii kobiet

1 miejsce- Reprezentacja Polskiej Policji

2 miejsce – IPA Women Poznań

3 miejsce – Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych

W kategorii mężczyzn

1 miejsce – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

2 miejsce – 1 Dywizjon Lotniczy w Leźnicy Wielkiej

3 miejsce – Reprezentacja Polskiej Policji

Wśród zawodniczek była policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach: st. sierż. Paulina Kościecha.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*