Pomerania Cup w Rumi: sukces drużyny Gokken Chwaszczyno

Pomerania Cup w Rumi to pierwsze w tym roku szkolnym zawody, w których wystartowali młodzi zawodnicy klubu Gokken Chwaszczyno. Karatecy zdobyli 15 złotych medali, 8 srebrnych i 27 brązowych!

W POMERANIA CUP w Rumi udział wzięło 387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji. Zawodnicy z Chwaszczyna po ciężko przepracowanych wakacjach (3 obozy szkoleniowe oraz 1 zgrupowanie) odnieśli świetne wyniki na matach, zdobywając 15 złotych medali, 8 srebrnych oraz 27 brązowych, a tym samym plasując się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

FIlip Wendt został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając aż 3 złote medale, natomiast Zuzanna Potracka zawody ukońzyła na 4 miejscu w ogólnej klasyfikacji z dorobkiem 2 złotych i 1 brązowego medalu.– Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w ten weekend w Pleszewie – mówi Agata Uwijała z Klubu Sportowego Gokken. – Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą impreza karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych – dodaje rzeczniczka klubu.

Sara Elwart, będą w polskiej kadrze wystartowała w Premier League w Istambule. W jej kategorii wagowej o medale walczyło niemal 100 zawodniczek. Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej.

Skomentuj: Pomerania Cup w Rumi: sukces drużyny Gokken Chwaszczyno