Pomorze. Ruszyły wypłaty 800 plus na nowy okres świadczeniowy

Pomorze. Ruszyły wypłaty 800 plus na nowy okres świadczeniowy

1 czerwca rozpoczął się kolejny roczny okres wypłaty świadczenia Rodzina 800 plus. Jeszcze przed weekendem Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwszą transzę środków w wysokości ponad 500 mln złotych. Trafiła ona do rodzin, które otrzymują świadczenie wychowawcze 2 dnia każdego miesiąca.

Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze Rodzina 800 plus na okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2024 roku do 31 maja 2025 roku. To tej pory otrzymał ich ponad 4 mln na blisko 6,4 mln dzieci. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych w rodzinie dochodów i sytuacji zawodowej rodziców.

Wniosek o świadczenie można złożyć jedynie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, bezpośrednio na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, na portalu Emp@tia, albo przez bankowości elektronicznej. Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta.

Reklamy

Wniosek o 800 plus na bieżący okres warto złożyć do końca czerwca. Wtedy świadczenie będzie przysługiwało z wyrównaniem od tego miesiąca. Jeśli rodzice czy opiekunowie spóźnią się i wniosek na nowy okres złożą po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania. Wyjątkiem są rodzice nowonarodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają 3 miesiące od narodzenia dziecka.

W poniedziałek (dziś) ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*