Pow. kartuski. Dobre wyniki tegorocznych matur

Pow. kartuski. Dobre wyniki tegorocznych matur

Tegoroczni maturzyści, jak również ich rodzice i nauczyciele mają powody do dumy. Egzaminy maturalne w tym roku w pow. kartuskim wypadły świetnie! Pow. kartuski pod względem tak zwanej zdawalności znalazł się na czwartym miejscu na Pomorzu – zaraz po Sopocie, Gdyni i powiecie bytowskim.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała wyniki matur 2022 dla absolwentów szkół ponadpodstawowych w województwie pomorskim. Powiat kartuski, pod względem zdawalności abiturientów na tle pozostałych powiatów, wypadł doskonale.

Wyrażona procentem tzw. zdawalność dla całego egzaminu dojrzałości klasyfikuje tegorocznych maturzystów szkół pow. kartuskiego bardzo wysoko – 82 procent to świetna, czwarta pozycja na liście wszystkich powiatów (dla porównania – od najwyższej – Sopot 95 procent, Gdynia – 84 procent, powiat bytowski – 83 procent).

Reklamy

Biorąc pod uwagę możliwość tzw. poprawki dla osób, które nie zdały jednego przedmiotu – poziom satysfakcji znacznie wzrośnie po egzaminach poprawkowych. Już teraz starosta kartuski serdecznie gratuluje sukcesów i tak dobrych rezultatów ciężkiej pracy nauczycielom i uczniom.

I choć podane wyniki to „surowy” obraz efektów egzaminów, wymagający głębszej analizy w poszczególnych przedmiotach, rozkładu wyników w grupie itp. – bez wątpienia cieszyć się mogą wszyscy zdający, rodzice oraz kadra dyrektorska i nauczycielska szkół w pow. kartuskim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*