Pow. kartuski. Kilka jednostek OSP otrzyma dofinansowanie na wozy gaśnicze

Pow. kartuski. Kilka jednostek OSP otrzyma dofinansowanie na wozy gaśnicze

4 jednostki OSP w pow. kartuskim z gmin: Przodkowo, Stężyca oraz Chmielno otrzymają dofinansowanie z MSWiA na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Łącznie wsparcie otrzyma 26 jednostek na Pomorzu.

Opublikowana została lista jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie z MSWiA do zakupu wozów strażackich. Wśród nich znajdują się 4 jednostki z powiatu kartuskiego – z Przodkowa, Zawór (gm. Chmielno), Gołubia (gm. Stężyca) oraz Kamienicy Szlacheckiej (gm. Stężyca).

OSP z Przodkowa otrzyma dofinansowanie na zakup wozu średniego, OSP z Zawór – wóz lekki, OSP z Gołubia – wóz ciężki i OSP z Kamienicy Szlacheckiej – wóz lekki. Łącznie w woj. pomorskim dofinansowany zostanie zakup 26-ciu pojazdów.

Reklamy

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, jak podaje Serwis Samorządowy PAP, podczas czwartkowej konferencji podkreślił, że to ważny dzień dla strażaków ochotników”. To nie pierwsze tego rodzaju wsparcie dla OSP. Od 2016 roku do strażaków w całej Polsce trafiło łącznie 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*