Pow. kartuski. Policja zachęca dzieci i młodzież z problemami do kontaktu

Pow. kartuski. Policja zachęca dzieci i młodzież z problemami do kontaktu

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym spotyka się z wieloma problemami. W ciągu ostatnich dwóch lat, ze względu na trwającą pandemię, zostali oni odłączeni od środowiska szkolnego, co również mogło negatywnie wpłynąć na ich funkcjonowanie. Jak sobie z tym radzić? Gdzie szukać pomocy? Kartuscy policjanci przypominają o anonimowym i bezpłatnym numerze telefonu zaufania – 116 111 – dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony. Przy okazji przypominamy też o policyjnym telefonie zaufania –  800 120 226.

Problemy dzieci i młodzieży związane są np. z brakiem akceptacji wśród znajomych. Niestety, pandemia, ciągnąca się przez ostatnie dwa lata, nie poprawiła sytuacji ze względu na odłączenie ich od środowiska szkolnego przez naukę zdalną i izolację. Jak radzić sobie z problemami? Gdzie szukać pomocy?

W ciężkim dla nas czasie nie powinniśmy zostawać sami z problemami. Dlatego też kartuscy policjanci przypominają o anonimowym i bezpłatnym numerze telefonu zaufania – 116 111, pod który mogą dzwonić dzieci i młodzież potrzebujący wsparcia, opieki i ochrony. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej www.116111.pl można zadać pytania i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące sprawy.

Reklamy

Przypominamy również o działającym policyjnym telefonie zaufania ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie – 800 120 226. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne).

Przypominamy! Jeśli grozi Ci niebezpieczeństwo i potrzebujesz interwencji policji to dzwoń bezpośrednio pod numer 997 lub 112.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*