Pow. kartuski. Wykonywał polecenia „doradcy finansowego”, który… okazał się oszustem

Pow. kartuski. Wykonywał polecenia „doradcy finansowego”, który… okazał się oszustem

Mieszkaniec pow. kartuskiego padł ofiarą oszusta internetowego i stracił ponad 70000 złotych. Pokrzywdzony stracił czujność i przelał pieniądze na konto oszusta pod pretekstem uzyskania dofinansowania do rachunków za gaz oraz w celu inwestycji giełdowych.

Pomimo często przekazywanych przez funkcjonariuszy policji informacji o zagrożeniach w sieci, wciąż zdarzają się przypadki oszustw. Wczoraj do mieszkańca powiatu kartuskiego odezwał się oszust, który poinformował o możliwości zainwestowania pieniędzy.

Mężczyzna skuszony szybkim zyskiem wykonywał czynności zlecone przez oszusta. Wykonał przelewy na wskazane konto bankowe, po czym kontakt z doradcą finansowym się urwał. W ten sposób mężczyzna stracił ponad 70 000 złotych.

Reklamy

-Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – alarmuje asp. Teresa Rekowska-Sera z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*