Powiatowa Liga Gimnazjalna

Powiatowa Liga Gimnazjalna: Stężyca najlepsza

Powiatowa Liga Gimnazjalna w halowej piłce nożnej to 20 drużyn ze 16 szkół. Zakończone dopiero co rozgrywki wygrała Stężyca. Najlepsza drużyna zwycięstwo w finale zawdzięcza rzutom karnym. Zobacz zdjęcia!

mat. prasowy
Na ligowe rozgrywki złożyło się pięć turniejów. W fazie eliminacyjnej drużyny podzielone zostały na grupy. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze gimnazjalne reprezentacje z obu grup. Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Kartuzach, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Chmielnie. Grupę A zdominował zespół ze Stężycy zdobywając komplet zwycięstw, obok których awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Kiełpina, Somonina i Sulęczyna. Grupę B wygrało Gimnazjum z Żukowa wyprzedzając Szopę, Przodkowo oraz Chmielno. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Stężyca II, Somonino II, nr 1 w Kartuzach, Staniszewo, Goręczyno i Somonino III (grupa A) oraz Pomieczyno, Sierakowice II , Miechucino, Sierakowice, Tuchlino i Przyjaźń (grupa B).

Zobacz też: Somonino Cup: historyczne zwycięstwo FC Kartuzy [ZDJĘCIA]

Powiatowa Liga Gimnazjalna: turniej finałowy

W turnieju finałowym, który odbył się na hali w Somoninie, rywalizowało osiem najlepszych drużyn powiatu. W grupie A trwała walka o pierwsze miejsce pomiędzy gimnazjami ze Stężycy i Szopy. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po 7 punktów, a lepszą różnicą bramek wygrała Stężyca. Obie drużyny awansowały do półfinałów, zaś trzeciemu Gimnazjum z Przodkowa (3 pkt) i czwartemu Gimnazjum z Sulęczyna (0 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. W grupie B rywalizację wygrało Gimnazjum w Żukowie (7 pkt) obok którego awans do ½ finału uzyskało Gimnazjum w Somoninie (5 pkt). Trzecie Gimnazjum w Kiełpinie (3 pkt) oraz czwarte Gimnazjum w Chmielnie (1 pkt) zagrały o piąte miejsce.

Reklamy

Powiatowa Liga Gimnazjalna: faza pucharowa

Ostatnim etapem rywalizacji była faza pucharowa. Rozpoczęła się od rywalizacji o miejsca 5-8. Wpierw Gimnazjum Chmielno pokonało Gimnazjum Przodkowo 2:0, zaś Gimnazjum Sulęczyno okazało się lepsze od Gimnazjum Kiełpino 1:0. Mecze półfinałowe mimo bardzo zaciętej rywalizacji wygrywali faworyci. W obu meczach padły wyniki 1:0 i Gimnazjum Stężyca pokonało gospodarzy z Somonina 1:0, zaś Gimnazjum Żukowo okazało się lepsze od Gimnazjum Szopa. Na zakończenie rywalizacji pozostały mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme po zwycięstwie 3:1 nad Gimnazjum Kiełpino zajęło Gimnazjum Przodkowo. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o miejsce piąte, które zajęło Gimnazjum Chmielno pokonując swoich rywali z Sulęczyna. Mecz o miejsce trzecie przyniósł niesamowite emocje, niestety nie tylko czysto sportowe, gdzie ostatecznie Gimnazjum Somonino pokonało 2:0 Gimnazjum Szopa.

Powiatowa Liga Gimnazjalna: finał

W finale spotkały się najrówniej grające przez całą ligę zespoły, które wygrywały swoje grupy eliminacyjne. W meczu pomiędzy Gimnazjum Stężyca i Gimnazjum Żukowo nie padła żadna bramka i o zwycięstwie w całej lidze decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi piłkarze ze Stężycy wygrywając 3:2. Po zakończeniu turnieju dyrektor Zespołu Szkól w Somoninie Jolanta Bociańska wręczyła wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego. Królem strzelców został Nikodem Strongowski z Gimnazjum Szopa, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Macha z Gimnazjum Stężyca, zaś najlepszym zawodnikiem Jakuba Kafarskiego ze Stężycy.

Skomentuj: Powiatowa Liga Gimnazjalna: Stężyca najlepsza 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*