fot. fb

Prezydent Adamowicz skarży dziennikarza TVP [WIDEO]

Prezydent Adamowicz skarży dziennikarza TVP do Rady Etyki Mediów. Łukaszowi Sitkowi zarzuca między innymi napastliwe zachowanie, agresja i terror słowny, brak obiektywizmu i manipulowanie przekazem.

fot. fb

– Napastliwe działania prowadzone w ostatnich dniach przez Łukasza Sitka, pracownika redakcji TVP Info, znalazły kumulację 14 września, kiedy zostałem przez niego zaatakowany po wyjściu z posiedzenia Komisji Śledczej w Warszawie. Biorąc pod uwagę konsekwentne, napastliwe i agresywne zachowanie, prezentowany przez niego skrajny brak obiektywizmu i stronniczość zdecydowałem się na złożenie przeciwko niemu skargi do Rady Etyki Mediów – mówi prezydent Paweł Adamowicz.

Zobacz też: Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: zawody ochotniczych jednostek ratowniczych [ZDJĘCIA]

Według prezydenta Gdańska, prezentowany przez pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka poziom pracy dziennikarskiej pozostaje w sprzeczności z szeregiem zasad etycznych obowiązujących dziennikarzy, takich jak: zasada obiektywizmu, uczciwości, szacunku i tolerancji oraz zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Reklamy

Sami dziennikarze, jak podkreśla urządnik, oceniają działalność Łukasza Sitka jednoznacznie negatywnie. Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdańsk i przewodnicząca związku zawodowego w telewizji określiła działalność Sitka mianem „brudnego dziennikarstwa”.

Film z nagraniem napaści na Pawła Adamowicza obejrzało 225 tysięcy widzów

 

To tylko fragment z napaści TVPis w osobie Łukasza Sitka . Od drzwi w Sejmie aż do parkingu kilkaset metrów od bramy . Inwektywy, krzyki i próby wyprowadzenia nas z równowagi. Telewizja publiczna nie istnieje, są za to oficerowie polityczni

Posted by Paweł Adamowicz on Dienstag, 12. September 2017

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*