Prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Na tym nie koniec

Prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Na tym nie koniec

We wtorek kartuscy policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 80 gramów amfetaminy. 28-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z kartuskiej patrolówki przed godziną 23 w Mirachowie (gm. Kartuzy) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, którym podróżował 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Kierowca podczas czynności zachowywał się bardzo nerwowo i mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność urządzeniem Drager Drug Test 5000.

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Badanie śliny wykazało u mieszkańca powiatu kartuskiego obecność amfetaminy i pobrano jego krew do dalszych badań. Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli pod fotelem kierowcy w plastikowym pojemniku m. in. woreczki strunowe z zawartością nieznanej substancji. Jak się okazało, była to amfetamina o łącznej wadze ponad 80 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

Reklamy

28-latek stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*