Przodkowo. 2 drużyny z „podstawówki” w finale woj. Pucharu Tymbarka

Przodkowo. 2 drużyny z „podstawówki” w finale woj. Pucharu Tymbarka

W poniedziałek 15 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Przodkowie wystąpili w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarka! Była to jedyna szkoła w województwie, z której aż 2 drużyny awansowały do tego etapu – chłopcy i dziewczęta z rocznika 2011 i młodsi.

Pomimo ambitnej postawy chłopcy z przodkowskiej szkoły nie wyszli z grupy, natomiast dziewczyny jak burza przeszły przez grupową rywalizację, wygrywając swoje spotkania. W ćwierćfinale emocje były już na wysokim poziomie, ponieważ od tego etapu mecze przy remisie kończyły się rzutami karnymi.

Na 2 minuty do końca meczu przodkowskich dziewczyn był remis, ale popisową bramkę w końcówce strzeliła Nikola Lipkowska, co dało awans do półfinałów. Kolejne dwa mecze: półfinał i finał były już koncertowo rozegrane przez dziewczyny, wygrywając kolejno 4:1, a w finale 5:0.

Reklamy

Nagroda za zwycięstwo w turnieju będzie niemała, ponieważ już w czerwcu drużyna pojedzie do Warszawy reprezentować woj. pomorskie. Najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola Lipkowska, natomiast wszystkie dziewczyny zasługują na wielkie gratulacje, bo postawa każdej z nich to wielki sukces całej drużyny.

Skład dziewcząt
Nikola Lipkowska
Oliwia Mehring
Olga Browarczyk
Maria Kraińska
Karolina Rąpczyk
Małgorzata Tomczyk
Liliana Zielonka
Julia Forys
Emilia Kulas
Zuzanna Belka
Zuzanna Cieślawska

Skład chłopców
Wiktor Kroll
Norbert Cieszyński
Konrad Kaszuba
Oliwier Szulist
Adrian Richter
Patryk Hirsz
Michał Barzowski
Piotr Klawikowski
Dominic Świniarski
Stanisław Bliźniewski
Szymon Kanka

received_822144796005412

Zdjęcie 1 z 15

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*