Przodkowo. „Kiedyś i dzisiaj”, czyli wystawa zdjęciowa Artura Sochy

Przodkowo. „Kiedyś i dzisiaj”, czyli wystawa zdjęciowa Artura Sochy

Wystawa inna, niż wszystkie – tak swój dzisiejszy wernisaż w Przodkowie zapowiada znany fotograf-dokumentalista Artur Socha. Jego zdjęcia słyną bowiem z pokazywania rzeczywistości kaszubskich miast i wiosek sprzed wielu lat.

Zdjęcia sprzed lat to coś, co zawsze przyciąga naszą uwagę. Niekwestionowanym „lokalnym mistrzem” w tej dziedzinie jest Artur Socha, z którym mieliśmy okazję rozmawiać w zeszłym roku. Jego fotografie, gromadzone przez lata, stanowią niemały obraz historii Kartuz i okolic. Miłośnicy jego pracy mogą dziś udać się do hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie (sala nr 6), gdzie o godzinie 17 odbędzie się wystawa „Kiedyś i dzisiaj”.

-Będzie to inny wernisaż, niż wszystkie moje wystawy do tej pory. Z pewnością dla mieszkańców Przodkowa będzie to pewna niespodzianka – mówi A. Socha. – Nie tylko pojawią się tam moje fotografie z ostatnich 30-stu lat, ale również te, które uzyskałem od mieszkańców czy przodkowskich instytucji. Chodzi o to, by pokazać, jak kiedyś się żyło w Przodkowie, co dla lokalnej społeczności było wartościowe.

Reklamy

Najstarsze zdjęcie na dzisiejszej wystawie pochodzi z 1923 roku. Artur Socha zapewnia jednak, że każdy, kto przyjdzie znajdzie taką fotografię, która wzbudzi jego szczególne zainteresowanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*