Przodkowo. Plac zabaw w nowej odsłonie

Przodkowo. Plac zabaw w nowej odsłonie

W Przodkowie można już korzystać z nowego urządzenia na placu zabaw przy „Orliku”. Realizacja projektu pozwoliła na stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca do zabaw i rekreacji dla dzieci na świeżym powietrzu. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Na placu przy „Orliku” ustawiono nowe, metalowe urządzenie, które jest trwalsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu niż jego drewniane odpowiedniki. Plac ten, z uwagi na swoją lokalizację, sprzyja integracji lokalnej społeczności, korzystają z niego zarówno mieszkańcy, jak i uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola.

Najmłodsi mieszkańcy Przodkowa mogą spędzać czas na zjeżdżalni, ściance linowej i rurze. Inwestycja była możliwa dzięki grantowi przyznanemu gminie Przodkowo w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na ten cel przeznaczono niemal 20 tys. złotych.

Reklamy

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*