Przodkowo. Wielkanocna atmosfera mimo pandemii (zdjęcia)

Przodkowo. Wielkanocna atmosfera mimo pandemii (zdjęcia)

W gminie Przodkowo czuć nadchodzące święta wielkanocne. Pomimo trwających obostrzeń przedstawiciele samorządu wrócili do gminnej tradycji i wspólnie z dziećmi udekorowali wielkanocne drzewko. Tak jak w poprzednich latach, stanęło one na parkingu przy szkole podstawowej.

Ze względów sanitarnych dzieci przychodziły grupami i wspólnie ze swoimi nauczycielami wieszały przygotowane przez siebie ozdoby wielkanocne. W ten sposób na drzewku zawisły jajka, zajączki i inne dekoracje.

W strojeniu drzewka pomogły przedszkolaki z przedszkola „Happy Children”, Przedszkola Samorządowego oraz grup z klas „0” Szkoły Podstawowej w Przodkowie. W imieniu uczniów klas I-III pisanki powiesiły wychowawczynie klas, a ich uczniowie wszystko mogli na żywo oglądać na profilu Facebookowym przodkowskiej szkoły, gdzie po raz pierwszy transmitowano całe wydarzenie.

Reklamy

Podczas gdy dzieci stroiły drzewo przy szkole, w tym samym czasie panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Hopowianki” dekorowały przodkowskie rondo. Tam znalazła się cała zajęcza rodzina, a na drzewie zawisły przepiękne pisanki w kaszubskie wzory. Dzięki zaangażowaniu przodkowskich dzieci w stolicy gminy można już poczuć świąteczny czas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*