Region. Kryzys „Szlachetnej Paczki”. Pilnie potrzebni wolontariusze

Region. Kryzys „Szlachetnej Paczki”. Pilnie potrzebni wolontariusze

„Szlachetna Paczka” i „Akademia Przyszłości” pilnie poszukują wolontariuszy na Pomorzu. Jeśli nie uda się ich zrekrutować, skala pomocy będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. Na ten moment brakuje około 800 osób do pracy w wolontariacie! Zrekrutowano zaś zaledwie ponad 50 wolontariuszy.

To już ostatnie chwile, aby zgłosić się do wolontariatu „Szlachetnej Paczki”. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl, gdzie należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Z obecną liczbą wolontariuszy „Szlachetna Paczka” może dotrzeć jedynie do około 490 rodzin z województwa pomorskiego. To o ponad 900 rodzin mniej, niż w roku ubiegłym.

Skala pomocy może być też zdecydowanie mniejsza w tym roku jeśli chodzi o „Akademię Przyszłości”. Jeśli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 75. dzieci mniej w porównaniu do poprzedniej edycji. Organizatorzy akcji podkreślają, że pracę wolontariusza z powodzeniem można łączyć z nauką, pracą i innymi codziennymi obowiązkami.

Reklamy

Wpływ na tak duże problemy z pozyskaniem nowych wolontariuszy niewątpliwie miała pandemia. 41 procent organizacji społecznych w 2020 roku zawiesiło z tego powodu większość działań. Co ciekawe, zaledwie 5 procent Polaków w minionym roku pracowało jako wolontariusz – to o 30 procent mniej w porównaniu z aktywnością dobroczynną w roku 2019.

Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” apelują o to, abyśmy mimo trudnych czasów nie odwracali się od potrzebujących i zaangażowali się w pracę wolontariacką. Apelują również do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno w powiecie kartuskim, jak też na całym Pomorzu, aby zachęcali uczniów do udziału w „Szlachetnej Paczce”. Liczy się każda dodatkowa osoba.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*